Sauna puhastus

Sauna puhastus

Puhtas ja hoolitsetud saunas on mõnus käia! See, kui sagedasti suurpuhastust teha, sõltub sauna kasutustihedusest. Tavaliselt piisab, kui lasta saun põhjalikult puhastada 1-2 korda aastas. Selleks kasutame spetsiaalseid saunapuhastusvahendeid, millega peseme puhtaks kõik seinad, lava ja põrandad. Nii saad olla kindel, et Su saun on hügieeniliselt puhas.

Peale iga suurpuhastust soovitame seinad, lava ja ka laudpõranda saunahooldusvahendiga uuesti üle käia, et puit ei jääks mahakulunud hooldusvahendi tõttu kaitseta. Kaitsmata puit on aga vastuvõtlik mustusele, niiskusele ja kõiksugustele puitu lagundavatele seentele ega mõju hästi Su tervisele.

Kui soovid, et Sinu saun kestaks, siis tasub pärast iga saunaskäiku see korralikult ära puhastada, seejärel kuivatada ning ka tuulutada. Tee ise või telli meilt vähemalt korra aastas sauna suurpuhastus ja -hooldus.

Nõuandeid sauna igapäevaseks hoolduseks:

  • Pärast iga saunaskäiku on soovitav saun enda järelt puhtaks teha ja kuivatada. Eriti oluline on just kuivatamine, sest lapiga pühkimine eemaldab koos veega ka mustuse, mis muidu puitu kinnituks.
  • Kuivatamine on oluline ka mikroobide paljunemise vältimiseks. Soe, niiske ja piisavalt palju orgaanilist mustust sisaldav keskkond on ideaalne mikroobide paljunemiseks, kuid see pole tervise mõttes hügieeniline.
  • Sauna koristamine pärast igat kasutust hoiab kokku ka suurpuhastusele kuluvat aega ja vaeva. Saun püsib kauem puhtana ja töökorras.

Hooli oma saunast, puhasta ja hoolda seda regulaarselt!

Küsi pakkumist siit!

Nimi *

Email *

Päring *

Turvakood *
captcha